Jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania. Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie” (KKK 1213)

Sakrament chrztu św. Jest początkiem chrześcijańskiej drogi życia i włączeniem do wspólnoty Kościoła, zgodnie ze słowami Jezusa : jeśli się ktoś nie narodzi z wody i Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego (J3,5).

1.Rodzice zgłaszają dziecko w kancelarii parafialnej przynajmniej tydzień przed chrztem

2.Dokumenty potrzebne przy chrzcie dziecka:

– akt urodzenia dziecka

– świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka ( jeśli ślub odbył się w innej parafii)

– jeśli dziecko jest z innej parafii rodzice winni przynieść pisemną zgodę swego proboszcza na udzielenie sakramentu chrztu

– dane personalne rodziców chrzestnych( imię nazwisko, data urodzenia, adres ) wraz z zaświadczeniem z ich parafii, że mogą być dopuszczeni do godności rodziców chrzestnych, oraz, że przystąpili do sakramentu Pokuty. Do chrztu świętego potrzebna jest biała szata i świeca.

Rodzice chrzestni – powinni odznaczać się dojrzałością chrześcijańską, mieć ukończone 16 lat, sakrament bierzmowania.

Akt chrztu spisujemy w czwartek lub piątek  w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym dzień chrztu.

3.W drugą niedzielę miesiąca jest zarezerwowana Msza św. o g. 12.00 w intencji chrzczonych dzieci. Chrztu udzielamy w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00

KATECHEZA dla rodziców i chrzestnych – obowiązkowa. (w ramach spisywania aktu chrztu)

Rodzice i chrzestni powinni w czasie chrztu dziecka przystąpić do Komunii Świętej.

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny